Sort by

Will has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Vigil

Vigil

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry