Sort by

Will Penny has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Edit this entry  
22
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry