Sort by

Will_Niemand has logged 30 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucifer

Lucifer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shooter

Shooter

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
2.0

2.0

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry