Sort by

Will has logged 88 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
00:00:00 (Zero Hours, Zero Minutes, Zero Seconds)

00:00:00 (Zero Hours, Zero Minutes, Zero Seconds)

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collective

Collective

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Night of the Living Deb

Night of the Living Deb

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Arsenal

Arsenal

2017
×
Edit this entry