Sort by

Will has logged 1,097 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
On Monday of Last Week

On Monday of Last Week

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bus Nut

Bus Nut

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Drexciya

Drexciya

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cheatin'

Cheatin'

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't

Don't

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Days of Our Lives: A Very Salem Christmas

Days of Our Lives: A Very Salem Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat: Rebirth

Mortal Kombat: Rebirth

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry