Sort by

byrne has logged 48 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frida

Frida

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Chosen

The Chosen

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry