Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Physician

The Physician

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flashback

Flashback

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Marie Lloyd: Queen of the Music Hall

Miss Marie Lloyd: Queen of the Music Hall

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Funny Valentine

My Funny Valentine

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
MindGamers

MindGamers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Task

The Task

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Physician

The Physician

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teeth

Teeth

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Locating Silver Lake

Locating Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry