Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Plumber

The Plumber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
SCAR TISSUE LOOKS GOOD ON ME

SCAR TISSUE LOOKS GOOD ON ME

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry