Why Not Reviews has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
29
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry