• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Feels Good Man

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Nebraska

    ★★★★★

  • The Turin Horse

    ★★★★★

  • True Grit

    ★★★★★

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Antichrist

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • The Brown Bunny

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★★

  • Orange County

    ★★★★★

  • Black Knight

    ★★★★★

  • The Perfect Storm

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★★

  • Chasing Amy

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Heat

  • Showgirls

    ★★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★★

  • True Romance

  • Glengarry Glen Ross

    ★★★★★

  • Beethoven

    ★★★★★

  • The Fisher King

    ★★★★★

  • The Seventh Continent

    ★★★★★

  • Walker

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★★★

  • Predator

    ★★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★★

  • Platoon

    ★★★★★

  • Blood Simple

    ★★★★★

  • Repo Man

    ★★★★

  • Videodrome

    ★★★★

  • The Deer Hunter

    ★★★★★

  • Rolling Thunder

    ★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Chinatown

    ★★★★★

  • The Conversation

    ★★★★

  • Paper Moon

    ★★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★★

  • True Grit

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★★