Sort by

jaydn has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gummo

Gummo

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primer

Primer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Les Rallizes Dénudés

Les Rallizes Dénudés

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ID2: Shadwell Army

ID2: Shadwell Army

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pixels

Pixels

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Hard

Get Hard

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry