• Swallow

    Swallow

    ★★

    no one: 
    literally no one:
    zera: raptiye yiyen kadın

  • Lady Bird

    Lady Bird

    ★★★★½

    + i want you to be the very best version of yourself that you can be.
    - what if this is the best version?

    bazen ergen olmak o kadar canımı sıkıyorki yetişkin halimi hayal ediyorum. acaba hep böyle mi kalıcam yoksa gerçekten mükemmel bene ulaşıcak mıyım diye düşünüyorum. sonra kendime göre mükemmel insanı çözmeye çalışıyorum ama kafamda hiç bir şey oluşmuyor. o kadar eleştiresel bir insanımki kendim dahil kimseyi beğenmiyorum, o kadar bencilimki sadece kusursuz olabilecek özellikleri kendime koyarak bende olan…

  • Head-On

    Head-On

    ★★★★½

    İstanbul rengarenk, hayat dolu bir şehir
    Yaşamayan tek kişi varsa burada o da benim

  • Possession

    Possession

    ★★★★½

     Çünkü kendinizi hiç özgür hissetmediniz?   
     Yazık size, özgürlük kötüyü simgeliyor.
     Ya özgürlüğün yok oluşu? 

  • City of God

    City of God

    ★★★★½

    mun konferansında brezilya role playı yapabilmek icin hoca kulturu tanıyın dedi sonra bu filmi onerdi ama simdi bu nasıl kultur amk brezilyanın acil cancellanması lazım

  • Dogtooth

    Dogtooth

    ★★½

    asırı gerici bir vahsilik bekliyordum ama hiç bir sey hissetmeksizin izledim. sistem elestiri iyi hoşta cidden cok sıkıcı. oyunculuklar da sıfır, resmen mimiksiz ve tonlamasız oynuyorlar

  • Looking for Alaska

    Looking for Alaska

    a few weeks ago i was smoking w my friends, then a non-smoker friend asked why we were smoking, he said this is ridiculous. a friend answered “they smoke to have fun, i only smoke to die.” and we were like what the hell is that. after a couple days, we realized that her dream is only be like alaska, the manic pixie dream girl trope with daddy issues

  • Love Actually

    Love Actually

    ★★★½

    christmas is only for straight couples, sorry gays🙄

  • 10 Cloverfield Lane

    10 Cloverfield Lane

    ★★★½

    mary elizabeth winstead is a gaslight, gatekeep and girlboss

  • The Incredible Socks

    The Incredible Socks

    ★★★

    so creative

  • 2 Girls

    2 Girls

    ★★½

    turkish thirteen (2003)

  • Spider-Man: No Way Home

    Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

    THE BEST SHIT IN CINEMA IS AUDIENCE REACTIONS
     I LITERALLY LOVE THIS