• All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Last Summer

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★½

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Pixie

    ★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unfinished Love Circle

    ★★★★

  • Two Weeks to Live

    ★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • Older Normal People

    ★★★

  • Normal People Confessions

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Aleph

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Zengo

    ½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Sisters-In-Law at War

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Feride

    ½

  • The Outsider

    ★★★