Sort by
  • The Swan

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★

  • Secret Invasion

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Carl's Date

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • To Catch a Killer

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • 'My Favorite Things'

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Your Christmas Or Mine?

    ½

  • Violent Night

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • National Theatre Live: The Seagull

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Black Bird

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • The King's Man

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

  • Loki

  • In the Heights

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Stranger

  • The Father

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★