Sort by
  • The Boys in the Boat

    ★★

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

  • Wonka

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • Coup de Chance

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Ferrari

    ★★★★

  • Saltburn

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Red, White & Royal Blue

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • The Little Mermaid

    ½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Air

    ★★★

  • The 10th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Paul T. Goldman

    ★★★★

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★

  • Batman and Superman: Battle of the Super Sons

    ★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Deck of Cards: What Went Wrong

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • back home

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • High Noon on the Waterfront

  • The Whale

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Deck of Cards

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room