bianca has logged 45 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Elton John: Uncensored

Elton John: Uncensored

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Elton John becoming rocketman

Elton John becoming rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Open Season

Open Season

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry