bianca has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
Read the review Edit this entry