• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Nona

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Star Wars Biomes

    ★★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Wendy Williams: What a Mess!

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Long Toast

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Elton John: Uncensored

    ★★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Midway

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½