Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Wolfsburg

Wolfsburg

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Torment

Torment

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
S. Bernardo

S. Bernardo

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Something to Remind Me

Something to Remind Me

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghosts

Ghosts

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dreileben: Beats Being Dead

Dreileben: Beats Being Dead

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Loft

Loft

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
À l'aventure

À l'aventure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kimi

Kimi

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Exterminating Angels

The Exterminating Angels

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry