• The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Old

    ★★★★★

  • Titane

    ★½

  • Lamb

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Get the Goat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • CODA

    ★★

  • Subterrânea

    ★★★★

  • Vander

    ★★★½

  • The Path is Made by Walking

    ★★★½

  • Abjetas 288

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Sing Along

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • #Alive

    ★★

  • Republic

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½