Emalie has logged 39 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ears

Ears

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Anishoara

Anishoara

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diamond Island

Diamond Island

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Devil Times Five

Devil Times Five

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead

The Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Catfight

Catfight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
XX

XX

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gook

Gook

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chameleon

Chameleon

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Quit Staring at My Plate

Quit Staring at My Plate

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Feather

Feather

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Zoology

Zoology

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lane 1974

Lane 1974

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Mellow Mud

Mellow Mud

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everyone Else

Everyone Else

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry