• Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Our Father

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Hating Game

  • All Too Well: The Short Film

  • Pharma Bro

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Women and the Murderer

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Alpinist

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Pray Away

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

  • Little Women

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The VelociPastor

  • Beautiful Boy

  • Fahrenheit 11/9

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Lady J

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Silence of Others

    ★★★★

  • Coco

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Neon Demon

  • The Handmaiden

  • 31

    ★★★★

  • Embrace of the Serpent

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Ex Machina

  • Annabelle

    ★★

  • It Follows

  • The Grand Budapest Hotel

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Palo Alto

  • About Time

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Stoker

    ★★★★½

  • Skyfall

  • No

  • Drive

  • Black Swan

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • New in Town

  • Martyrs

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½