Sort by

Salem has logged 284 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Merry Kissmas

Merry Kissmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadball

Deadball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bonnie & Clyde vs. Dracula

Bonnie & Clyde vs. Dracula

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kiss

The Kiss

1882
×
Read the review Edit this entry  
03
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kirlian Frequency

The Kirlian Frequency

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
President Evil

President Evil

2018
×
★½
Read the review Edit this entry