Salem has logged 616 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mail Early

Mail Early

1941
×
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Hotel

The Haunted Hotel

1907
×
Read the review Edit this entry  
27
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy New Year

Happy New Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodyguard

Bodyguard

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Maelström

Maelström

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loving Vincent: The Impossible Dream

Loving Vincent: The Impossible Dream

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farmer and the Belle: Saving Santaland

The Farmer and the Belle: Saving Santaland

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Coupon

Christmas Coupon

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Dad Is Scrooge

My Dad Is Scrooge

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Harlot and the Beast

The Great Harlot and the Beast

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wrong Rock

The Wrong Rock

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La noria

La noria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jeff Foxworthy & Larry the Cable Guy: We've Been Thinking

Jeff Foxworthy & Larry the Cable Guy: We've Been Thinking

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Pepper

Ice Pepper

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Or Bleu

Or Bleu

×
★★½
Read the review Edit this entry