• The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Reunion

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

  • Us

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Ham on Rye

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★★½

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Nun

    ★★★

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Soft Matter

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Paradox

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Relaxer

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Betty: They Say I’m Different

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • It

    ★★

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Florida Project

    ★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Bill Frisell: A Portrait

    ★★★½