Sort by

ً has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Four Sisters Before the Wedding

Four Sisters Before the Wedding

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Iska

Iska

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Aliwan Paradise

Aliwan Paradise

1992
×
Edit this entry  
15
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Click

Click

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… All About My Mother

Once Upon a Time… All About My Mother

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When Night Is Falling

When Night Is Falling

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Can't Think Straight

I Can't Think Straight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gray Matters

Gray Matters

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry