Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
14
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Edit this entry  
10
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
Edit this entry  
02
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★
Edit this entry  
02
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
This Is It

This Is It

2009
×
Edit this entry  
26
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Green Card

Green Card

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Markova: Comfort Gay

Markova: Comfort Gay

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Deuce Bigalow: European Gigolo

Deuce Bigalow: European Gigolo

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shania Twain: Not Just a Girl

Shania Twain: Not Just a Girl

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incantation

Incantation

2022
×
Edit this entry  
15
Kimmy Dora

Kimmy Dora

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Special Love

A Very Special Love

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Katy Perry: Part of Me

Katy Perry: Part of Me

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry