Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ghosting: The Spirit of Christmas

Ghosting: The Spirit of Christmas

2019
×
½
Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Down

Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry