• Legally Blonde 3

  • Death on the Nile

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dolittle

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½