Sort by

Wesley has logged 549 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Domino

Domino

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Squall

White Squall

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry