Sort by

Wesley has logged 33 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marty

Marty

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marty

Marty

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Plow That Broke the Plains

The Plow That Broke the Plains

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Letter

The Letter

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Savage

Savage

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prelude to War

Prelude to War

1942
×
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Something Evil

Something Evil

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blood of Jesus

The Blood of Jesus

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tell Your Children

Tell Your Children

1936
×
½
Read the review Edit this entry