Sort by

Wesley has logged 633 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Book

Black Book

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry