Wesley has logged 30 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cave

The Cave

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Notebook

The Notebook

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry