Sort by

Wesley has logged 588 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Champagne

Champagne

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spies

Spies

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
13
Easy Virtue

Easy Virtue

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farmer's Wife

The Farmer's Wife

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Downhill

Downhill

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry