WesleyBout has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry