kyra has logged 14 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry