Sort by
  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Plane

    ★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Babylon

    ★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

  • Kantara

    ★★★½

  • Chup

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Karthikeya 2

    ★★★½

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Please Baby Please

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Sam Morril: Full Capacity

  • INU-OH

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Softie

    ★★★★

  • Play It Safe

  • Azor

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Looking for Venera

    ★★★½

  • Madalena

    ★★★½