Sort by

Matt Conway has logged 249 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
National Champions

National Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Apex

Apex

2021
×
Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★
Edit this entry