Sort by

Ray has logged 32 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Action Man: Battlefield Casualties

Action Man: Battlefield Casualties

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sky Blue Pink

Sky Blue Pink

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Canadian Can-Can

Canadian Can-Can

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pink Pajamas

Pink Pajamas

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Child of Peach

Child of Peach

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloodstream

Bloodstream

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Backwoods Bunny

Backwoods Bunny

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Private House of the SS

Private House of the SS

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Attic

The Attic

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Manfish

Manfish

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Deadwood Thunderball

The Deadwood Thunderball

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Easter Yeggs

Easter Yeggs

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pink, Plunk, Plink

Pink, Plunk, Plink

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mother Was a Rooster

Mother Was a Rooster

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pop Goes Your Heart

Pop Goes Your Heart

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Go Ducky

Happy Go Ducky

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow

Shadow

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bucktown

Bucktown

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She-Wolf

She-Wolf

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 27 Deaths

The 27 Deaths

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The 27 Deaths

The 27 Deaths

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
ROH: Supercard of Honor Pre Show

ROH: Supercard of Honor Pre Show

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
GCW Joey Janela's Spring Break 6, Part 2

GCW Joey Janela's Spring Break 6, Part 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
ROH: Supercard of Honor

ROH: Supercard of Honor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry