Sort by

Ray has logged 582 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Falling Hare

Falling Hare

1943
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ration Fer the Duration

Ration Fer the Duration

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wacky Blackout

Wacky Blackout

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Draft Horse

The Draft Horse

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Draftee Daffy

Draftee Daffy

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fright Before Christmas

Fright Before Christmas

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bedtime for Sniffles

Bedtime for Sniffles

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Gift Wrapped

Gift Wrapped

1952
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mister and Mistletoe

Mister and Mistletoe

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday Land

Holiday Land

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Peachy Cobbler

The Peachy Cobbler

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pups' Christmas

The Pups' Christmas

1936
×
Read prior review Edit this entry  
05
Bugs Bunny's Christmas Carol

Bugs Bunny's Christmas Carol

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is a Life?

This Is a Life?

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
D' Fightin' Ones

D' Fightin' Ones

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scent-imental Over You

Scent-imental Over You

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Now, Hare This

Now, Hare This

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Wanna Play House

I Wanna Play House

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Person to Bunny

Person to Bunny

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carmen Get It!

Carmen Get It!

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Chump Champ

The Chump Champ

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Cat Blues

Blue Cat Blues

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruise Cat

Cruise Cat

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Genie with the Light Pink Fur

Genie with the Light Pink Fur

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
That's No Lady, That's Notre Dame

That's No Lady, That's Notre Dame

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Crypt of the Vampire

Crypt of the Vampire

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Crocodile Fury

Crocodile Fury

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Goat Story

Goat Story

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
The Solid Tin Coyote

The Solid Tin Coyote

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shakespearian Spinach

Shakespearian Spinach

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
She Was an Acrobat's Daughter

She Was an Acrobat's Daughter

1937
×
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Hare

Hillbilly Hare

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zoom at the Top

Zoom at the Top

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bill of Hare

Bill of Hare

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Counterfeit Cat

The Counterfeit Cat

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pink Posies

Pink Posies

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ducksters

The Ducksters

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slug Life

Slug Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
AEW Full Gear

AEW Full Gear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
AEW Full Gear: Zero Hour

AEW Full Gear: Zero Hour

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mutant Action

Mutant Action

1993
×
★★
Read the review Edit this entry