Sort by

Kyle has logged 68 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Come and See

Come and See

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How High

How High

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Animal House

Animal House

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry