• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Light Years

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Anita

    ★★★★½

  • The Attorney

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★½

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Please… See Us

    ★★★½

  • Dance Like a Snail

    ★★½

  • Glimpse

    ★★★

  • Time in a Grain of Sand

    ★★★

  • Bird on the 27th Floor

    ★★★½

  • A Letter to My Wife

    ★★★

  • YẾN

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Gutab

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Barbarian Invasion

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • SSSS.DYNAZENON

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Méliès Mystery

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★½

  • One Second

    ★★★★

  • Sometime, Sometime

    ★★½

  • 13

    ★★★½

  • Pulang

    ★★★½

  • Malu

    ★★★

  • The Story of Southern Islet

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • How to Die Young in Manila

    ★★½

  • Bình

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Burung-Burung

    ★★★

  • Live in Cloud Cuckoo Land

    ★★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Echo

    ★★½

  • POP UP TO YOU

    ★★★★½

  • There

    ★★★★★

  • Mulan

  • The Living Wall

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★★½

  • The Garden of Evening Mists

    ★★½