• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Border

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★