• Paranoia

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • The New York Ripper

    ★★

  • The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Real Genius

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★