• Station Eleven

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Sing 2

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Addams Family 2

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

  • Stowaway

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Coming 2 America

    ★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

  • Framing Britney Spears

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½