Kevin has logged 18 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Name Is Joe

My Name Is Joe

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent House

Silent House

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Detention

Detention

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry