• Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Masquerade

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Seaspiracy

  • Yes Day

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★