Sort by
  • Mother/Android

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • The Grucifixion

  • The Unforgivable

  • Embers

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Memoria

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

    ½

  • Sardar Udham

  • My Name

  • Encanto

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Yuni

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Old Henry

  • 7 Prisoners

  • Costa Brava, Lebanon

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • The Card Counter

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • Malignant

    ★★

  • D.P.

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Not So Friendly Neighborhood Affair

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

  • The Suicide Squad

  • Danse Macabre

  • Old

    ★★½

  • Nitram

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

  • Paris, 13th District

  • Fear Street: 1666

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Feathers

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • The Medium

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

  • Benedetta

  • A Chiara

    ★★★★

  • Fear Street: 1978