• Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Stressed Out

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Limbo

    ★★★

  • Puparia

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Capone

    ★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • The Courier

  • Zola

    ★★★½

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Unbanned: The Legend of AJ1

    ★★

  • Thunder Road

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Combat Obscura

    ★★★

  • Accidence

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • American Animals

    ★★

  • Mandy

    ★★★★★