• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Steve-O: Gnarly

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • T-34

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Escape at Dannemora

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½